Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Ο Κρασνοντάρ δεν έχασε για πρώτη φορά το 2021

Βίντεο: Η πτήση του Ολυμπιακού για τo Κράσνονταρ! / Olympiacos' flight to Krasnodar! 2024, Απρίλιος
Anonim

Στον αγώνα του 20ου γύρου του ρωσικού πρωταθλήματος, ο Ουράλ δεν μπορούσε να νικήσει τον Κρασνοντάρ. Η συνάντηση έκλεισε με σκορ 2: 2.

Αυτή ήταν η πρώτη κλήρωση για το Κρασνοντάρ το 2021. Πριν από αυτό, οι ταύροι έχασαν δύο φορές από τον Ντιναμό Ζάγκρεμπ στον τελικό 1/16 του Europa League (2: 3, 0: 1) και έχασαν από τον Σότσι στον 1/8 τελικό του Ρώσου Κυπέλλου (1: 2). Ο Ουράλ επέκτεινε τη σειρά τριών πρωταθλημάτων στο ρωσικό πρωτάθλημα. Πριν από αυτό, η Γεκατερίνμπουργκ έκανε ισοπαλία με CSKA (2: 2), Tambov (1: 1), Rubin (0: 0).

Ο Σπάρτακ υπέστη την τέταρτη ήττα του στη σειρά, χάνοντας από τον Ρούμπιν

Οκτώ Ρώσοι εμφανίστηκαν στην αρχική σύνθεση του Κρασνοντάρ, με το τρέχον όριο να υπάρχουν τουλάχιστον τρεις.

Οι Bulls πήραν το προβάδισμα ήδη στο 12ο λεπτό της συνάντησης. Ο Magomed-Shapi Suleimanov διακρίθηκε. Για τον επιθετικό, αυτό είναι το πέμπτο γκολ της σεζόν.<>

Μετά από 20 λεπτά, οι οικοδεσπότες της συνάντησης έπρεπε να κάνουν αναγκαστική αντικατάσταση, ο αμυντικός Yevgeny Chernov τραυματίστηκε. Αντ 'αυτού, ο νεοφερμένος Ambroise Oyongo μπήκε στο γήπεδο, αλλά αντικαταστάθηκε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ιγκόρ Σμόλνικοφ παραβίασε κατάφωρα τους κανόνες και έριξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, και αυτό αφαιρέθηκε από τον διαιτητή Σεργκέι Καράσεφ από το γήπεδο.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Ουράλ ισοφάρισε το σκορ. Το γκολ σημειώθηκε από τον Rafal Augustynyak.

Επτά λεπτά αργότερα, ο Πολωνός σημείωσε διπλό.

Στο 86ο λεπτό, οι ταύροι μπόρεσαν να ισορροπήσουν το σκορ χάρη σε ένα γκολ του Remi Cabella.

Ως αποτέλεσμα ισοπαλίας, η Ουράλ ενίσχυσε τη θέση της στην 12η θέση στο ρωσικό πρωτάθλημα. Στο λογαριασμό των "bumblebees" 22 βαθμοί. Ο Κρασνοντάρ ανέβηκε στην όγδοη θέση. Τα περιουσιακά στοιχεία των «ταύρων» έχουν 31 βαθμούς.

Στον επόμενο γύρο, ο Ural θα παίξει εναντίον της Ufa και ο Krasnodar θα παίξει με τον Spartak Και οι δύο αγώνες θα διεξαχθούν στις 7 Μαρτίου. Η πρώτη συνάντηση ξεκινά στις 14.00 και η δεύτερη στις 19.00 ώρα Μόσχας.

Ρωσικό πρωτάθλημα. 20ος γύρος

Κρασνοντάρ - Ουράλ - 2: 2

Κρασνοντάρ: Agkatsev - Chernov (Oyongo, 32, Martynovich, 46), Sorokin, Kayo, Smolnikov - Klasson, Gazinsky, Olsson (Viljena, 63), Suleimanov (Kabella, 72) - Ionov, Ari (Wanderson, 63)

Ουράλ: Godzyur - Kalinin, Strandberg, Rykov, Kulakov - Augustynyak, Jovichich (Mishkich, 46) - El-Kabir (Maksimenko, 84), Bikfalvi, Ibrahimay (Gadzhimuradov, 75) - Pogrebnyak (Panyukov, 68)

Στόχοι: Suleimanov, 12 (1: 0); Augustynyak, 52 (1: 1); 59, (1: 2); Cabella, 86 (2: 2)

Προειδοποιήσεις: Σμόλνικοφ, 26 / Γιόβιτς, 4; Rykov, 48 ετών

Διαγραφές: Smolnikov, 35 (δεύτερη κίτρινη κάρτα)

Διαιτητής: Σεργκέι Καράσεφ (Μόσχα)