Ο Σπάρτακ υπέστη την τέταρτη ήττα του στη σειρά, χάνοντας από τον Ρούμπιν

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Ο Σπάρτακ υπέστη την τέταρτη ήττα του στη σειρά, χάνοντας από τον Ρούμπιν

Βίντεο: Ilovaysk Disaster Report: 1000 Ukrainian troops killed in military defeat against Russian forces 2024, Απρίλιος
Anonim

Η Μόσχα "Σπάρτακ" έχασε από τον Καζάν "Ρούμπιν" με σκορ 0: 2 στο πλαίσιο του 20ου γύρου του ρωσικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στη Μόσχα στο στάδιο Otkrytie Arena.

Η κύρια ίντριγκα στο "Spartak" της Μόσχας ήταν η εμφάνιση του νεοεισερχόμενου Quincy Promes στην αρχική σύνθεση. Ως αποτέλεσμα, ο παίκτης εμφανίστηκε από τα πρώτα λεπτά και κατάφερε να ενισχύσει την αριστερή πλευρά της κόκκινης-λευκής επίθεσης, αλλά απέτυχε να σκοράρει αποτελεσματικές ενέργειες.

Στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνονται δύο κίτρινες κάρτες και η αποστολή του Roman Zobnin. Μετά το διάλειμμα, το προπονητικό προσωπικό του κόκκινου και του λευκού αποφάσισε να ανανεώσει το κέντρο του γηπέδου και αντί του Hendrix, ο Kral εμφανίστηκε στο γήπεδο.

"Rubin" 8 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου του παιχνιδιού κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα στην ομάδα και ο Despotovic άνοιξε το σκορ στον αγώνα. Ο Kvaratskhelia έλαβε ένα πέρασμα από τον πυθμένα της περιοχής πέναλτι κάποιου άλλου, μετά από τον οποίο στάθηκε υπό πίεση από τον Moses και βρήκε τον Despotovich στην κατοχή του Maksimenko με μια πάσα, και έστειλε τη μπάλα στη γωνία του γκολ με ένα λάκτισμα.

Στο 71ο λεπτό του αγώνα, ο κύριος διαιτητής του αγώνα, Sergei Lapochkin, ισοπέδωσε τις γραμμές, δείχνοντας το δεύτερο κίτρινο Oliver Abilgor, αλλά αυτό δεν βοήθησε το κόκκινο και το λευκό, και στο 89ο λεπτό της συνάντησης ο Despotovich σημείωσε ένα διπλό.

Αυτή είναι η τέταρτη ήττα του Σπάρτακ σε επίσημους αγώνες. Στις 20 Φεβρουαρίου, ο Σπάρτακ έχασε από τη Ντιναμό στο Ρωσικό Κύπελλο (0: 2) και πριν από το χειμερινό διάλειμμα έχασε δύο φορές στη σειρά στο ρωσικό πρωτάθλημα: Zenit (1: 3) και Σότσι 0: 1

Σπάρτακ (Μόσχα) - Ρούμπιν (Καζάν) - 0: 2

«Σπάρτακος»: Maksimenko, Zhigo, Maslov (Bakaev, 81), Jikia, Ayrton, Moses, Hendrix (Kral, 46), Zobnin, Ponce, Promes, Sobolev.

«Ρουμπίνι»: Dupin, Samoshnikov, Starfelt, Uremovich, Zuev (Begich, 25), Abilgor, Shatov, Musaev (Yevtich, 80), Kvaratskhelia, Makarov (Bakaev, 85), Despotovich.

Στόχοι: Despotovich, 53, 89.

Προειδοποιήσεις: Gigot, 12; Μωυσής, 20; Zobnin, 37, 45 + 3; Sobolev, 75 ετών; Jikia, 87 / Shatov, 7; Μπέγκιτς, 26; Abilgor, 62, 71.

Μετακίνηση: Zobnin, 45 + 3 / Abilgor, 71

Διαιτητής: Σεργκέι Λαπόκιν (Αγία Πετρούπολη)

28 Φεβρουαρίου, Μόσχα. "Otkrytie Bank Arena"