Ο Rondon σημείωσε και βοήθησε στον αγώνα ενάντια στον Akhmat

Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Ο Rondon σημείωσε και βοήθησε στον αγώνα ενάντια στον Akhmat

Βίντεο: Χάος στο αεροδρόμιό της Καμπούλ άνθρωποι σε απόγνωση αναζητούν τρόπο διαφυγής 2024, Απρίλιος
Anonim

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε τον Ακμάτ Γκρόζνι στο σπίτι. Η συνάντηση στο VEB Arena τελείωσε με σκορ 2: 0. Το ντεμπούτο γκολ στο "στρατό" λέσχη σημείωσε ο νεοφερμένος της ομάδας Solomon Rondon και επίσης λόγω του περάσματος του γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ένα ίσο παιχνίδι, αλλά το πλεονέκτημα ήταν από την πλευρά της CSKA.

Στο 36ο λεπτό, ο Ρόντον πήρε επιδέξια την μπάλα στα σύνορα της περιοχής του πέναλτι, χτύπησε, αλλά χτύπησε τη θέση. Ένα λεπτό αργότερα, η γηπεδούχος ομάδα είχε την ευκαιρία για το λάκτισμα των 11 μέτρων.

Ο Νίζιτ διέκοψε την έκπτωση του Φερνάντεζ με το χέρι του. Ο Ρόντον πλησίασε το σήμα και ήταν ακριβής - 1: 0.

7 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Nikola Vlašić διπλασίασε το πλεονέκτημα της στρατιωτικής ομάδας. Ο Vlašić έλαβε έκπτωση από το Rondon και έκανε την πρώτη πινελιά στην κοντινή γωνία - 2: 0.

Στο τέλος, ο Akhmat δεν έκανε πολλά, και η CSKA θα μπορούσε να κάνει τη νίκη της ακόμα πιο σίγουρη, αλλά ο σφύριγμα του διαιτητή Ivan Sidenkov από την Αγία Πετρούπολη κατέγραψε το τελικό σκορ 2: 0.

Η ΤΣΣΚΑ μετά από αυτή τη νίκη κερδίζει 40 πόντους και διατηρεί τη δεύτερη γραμμή στην κατάταξη του ρωσικού πρωταθλήματος. Ο Akhmat βρίσκεται στην 11η θέση με 26 πόντους.